Doradztwo ogrodnicze

Doradztwo w ogrodzie

Strumyk wśród azalii
Strumyk wśród azalii

Często w gotowych ogrodach, istniejących kilka lat, zaczynamy mieć różne problemy. Tutaj pomocnym będzie doradztwo profesjonalisty na miejscu w Państwa ogrodzie.

W istniejących kilka lat ogrodach, szczególnie tych zakładanych samodzielnie przez właścicieli, często się okazuje, że roślinki, które gdy je sadziliśmy , były malutkie, teraz nadmiernie się rozrosły. Zwykle nie wiadomo jak temu zaradzić. Nie chcemy tracić naszych cennych przecież nasadzeń.

Często znudził nam się stary ogród, chcemy wprowadzić jakiś zmiany, dosadzić nowe odmiany roślin, które w przeciągu tego czasu pojawiły się na rynku. Zmiany wprowadzane w istniejącym ogrodzie, wymagają dużej znajomości tego tematu. Trzeba wiedzieć, które rośliny i gdzie można posadzić, aby mogły rosnąć wśród pozostawianych drzew i krzewów. Trzeba też dokładnie przeanalizować, które z istniejących roślin możemy usunąć, aby nie zachwiać równowagą ogrodu i uzyskać zamierzony efekt.

Niekiedy w ogrodach pojawiają się problemy zdrowotne roślin. Nie wiemy czy to choroba, szkodnik, czy może nadmierne cieniowanie rośliny , która lubi słońce.

We wszystkich tych przypadkach warto poradzić się specjalisty. Przyjedzie i doradzi, co możemy zrobić, aby uzyskać pożądany przez nas ogród.